NÁŠ PŘÍBĚH

Často a s úsměvem o sobě říkáme, že jsme “naplaveniny”, které se potkali v Českých Budějovicích. Já, původem z Vysočiny, jsem tam studovala Pedagogickou fakultu a Vašek pocházející ze severních Čech se ve svém životě stěhoval stále jižněji a jižněji, až doputoval do Budějovic, kde provozoval kavárnu přímo v centru města. Tak tady jsme se v roce 2009 seznámili a provozovali kavárnu spolu.

Po pár letech jsme se rozhodli z města utéct a cestu nám zkřížil zchátralý statek v Domaníně. Úžasné místo s duší starou 160 let. Místo, které desítky let nikdo neudržoval a nechával jisto jistě chátrat.

A tak si učitelka a kavárník – muzikant v jedné osobě, koupili statek… Velké sousto a velké plány, abychom jeho duši a krásu zachránili nejenom pro sebe, ale i pro všechny, kteří k nám přijedou. Takhle to všechno v roce 2012 začalo.

Vlastně úplně všechno jsme celých osm let dávali do tohoto místa. Spolu s několika šikovnými řemeslníky jsme pomalu (a často s velkým skřípěním zubů, kloubů i svalů) realizovali svůj sen. Každá cihla, kámen, kus dřeva, tuny písku a hlíny… to vše nám prošlo rukama. Spousta práce, času a financí… namísto dovolených nebo plánování rodiny. I když si všichni okolo nás ťukali na čelo, my to nevzdali a nenechali se odradit. Všechno co okolo sebe vidíte, jsou naše nápady a “výmysly” 🙂 Žádný architekt, jen to, co se nám samotným líbí. Vlastně ani dnes nemáme hotovo, spoustu toho chceme ještě opravit, vybudovat, zkrášlit a vylepšit.

Jsme rádi, že už od roku 2020 tu můžeme přivítat VÁS, naše hosty, s našimi dětmi Venouškem a Lucinkou, několika pejsky a kočičkami, které Vás tu hned ve vratech přivítají. Věříme, že se Vám u nás bude líbit, a že během návštěvy u nás pocítíte kouzlo tohoto místa. Vše jsme vybudovali s velkým srdcem a úctou, kterou si tento statek zaslouží.

Všichni ze Statku u Dobráka

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2019

2020

2022

2023

Jak si tu žijeme 🙂